Pest megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 1. forduló

1.FORDULÓ

 Dunakeszi – Pilis

6–0 (2–0)

Dunakeszi, 100 néző. Vezette: Fodor Zs. /9; 7/ (Bíró Zs., Ferenczi D.)

VS DUNAKESZI: Kovács T. 0 – Vágner A. 6, Csordás Sz. 7, Kovács D. 6, Szabó B. 6 (V. Szkunc 6, 59. p.) – Takács P. 6 (Huller Á. 0, 62. p.), Papp D. 6 (Cifra M. 0, 69. p.), M. Douglas 7 – Száraz A. 7 (Illés B. 0, 76. p.), Bata Cs. 8, Csordás S. 8 (Veres V. 0, 73. p.). Edző: Kecskés Zoltán.

PILISI LK-LEGENDA SPORT: Félix G. 4 – Kelemen T. 4 (Halász B. 4, a szünetben), Páles T. 4, Félix K. 4, Maka A. 7 – Csikós F. 4 (Krizsán B. 4, 55. p.), Rása G. 5 (Sipos I. 0, 81. p.), Kaiser L. 4 (Egervári G. 0, 76. p.), Gyökér T. 4 – Kiss B. 4 (Kicska T. 0, 71. p.), Tóth Á. 4. Edző: Halgas Tibor.

GÓL: Bata Cs. (2), Száraz A., Csordás Sz., Csordás S., Huller Á.

SÁRGA LAP: Tóth Á., Félix K., Rása G.

KECSKÉS ZOLTÁN: – Minden csapat ilyen szezonkezdetről álmodozik, nagyon várjuk a folytatást.

HALGAS TIBOR: – Először is gratulálok a csapatnak a Magyar Kupában elért főtáblára jutáshoz, úgy érzem, a klub szempontjából nagyon fontos volt ez a siker. Nem szerettünk volna ificsapattal kiállni hétközben, ezzel a kupa rangját csorbítani. Nagyszerű meccset játszottunk szerdán, azonban ennek egy picit meg is ittuk a levét, hiszen hat napon belül már a harmadik tétmeccsünket játszottunk, így érthetően fásultak, tompák voltunk a hétvégi bajnokin. A hazai csapatnak szinte minden összejött, mi pedig a legnagyobb helyzeteinkből sem tudtunk gólt szerezni. Semmi különös nem történt, megyünk tovább, biztos vagyok benne, hogy el fogjuk érni a céljainkat.

 Nagykáta – Szentendre

5–0 (1–0)

Nagykáta, 200 néző. Vezette: Kálé E. /9; 9/ (Kara P., Berki A.)

NAGYKÁTA SE: Gecse Gy. 6 – Dancsa D. 6 (Szigedi A. E. 0, 77. p.), Erdélyi Zs. 7, Komonyi Gy. 6, Lovasi B. 6 – Mányi D. 6 (Pesti Sz. 0, 80. p.), Horváth M. 8 (Hámory Z. 0, 75. p.), Mányi Zs. 6, Kosztolányi B. 6 – Horváth L. 7, Szalkai P. 8 (Dinnyés D. 0, 69. p.). Edző: Tóth Imre.

SZENTENDRE VSE: Vári A. 3 – A. Mutafa 3, Szijj K. 4, Urbán K. 4, Rabatin N. 5 – Králl M. 5, Rabatin Sz. 5, Szénási Z. 4, Farkas Á. 4, Áder A. 3 – Czidó M. 5. Edző: Peller Gábor.

GÓL: Szalkai P. (2), Horváth M. (2), Horváth L.

TÓTH IMRE: – Fegyelmezett játékkal felőröltük szívósan védekező ellenfelünket. Örömünkre több elveszett góllövő cipő is előkerült.

PELLER GÁBOR: – A mérkőzésnek egyetlen pozitívuma volt, hogy ki tudtunk állni…

CSO-KI Sport – Tököl

3–3 (2–1)

Csomád, 50 néző. Vezette: Tusa Z. /4; 6/ (Molnár L., Berendi T. Cs.)

CSO-KI SPORT: Daróczi B. 8 – Kator B. 7, Altsach A. 7, Rudolf Sz. 7, Horváth P. 6 – Davcsó B. 6 (Ocztos M. 6, 55. p.)– Létai D. 7, Vámos M. 7 (Ligetfalvi D. 0, 75. p.), Rákóczi L. 7, Gyurok T. 6 (Krasznay S. 6, 60. p.) – Kiss B. 6 (Papp K. 0, 80. p.). Edző: Jenei Sándor.

TÖKÖL VSE: Balázs L. 6 – Szűcs O. 5, Tell T. 7, Szirtesi A. 6, Kulcsár O. 6 – Szmola D. 6, Pokorádi D. 5, Frank T. 6 – Csajági L. 6, Boznánszky G. 6, Tajti K. 6. Edző: Mészáros Attila.

GÓL: Vámos M., Létai D., Altsach A., ill. Tell T., Boznánszky G., Frank T. (11-esből)

SÁRGA LAP: Rudolf Sz., Rákóczi L., Létai D., Horváth P., ill. R. Haraldseid (a kispadon), Kulcsár O., Tell T.

A találkozó 66. percében, 2–1-es állásnál a CSO-KI kapusa, Daróczi Balázs hárította Boznánszky Gábor büntetőjét, a kipattanót viszont értékesítette a tököli támadó.

JENEI SÁNDOR: – Az első félidőben 2–0-s vezetésnél eldönthettük volna a találkozót, ám hiába voltak meg a lehetőségeink, nem tudtuk lezárni a meccset. A második játékrészben bennmaradtunk az öltözőben, felhoztuk az ellenfelünket, az utolsó percekben pedig már tőlünk volt bravúros, hogy egy pontot megmentettünk. Összességében viszont igazságos a döntetlen, végig volt tartása a csapatnak és bíztak egymásban a játékosok.

MÉSZÁROS ATTILA: – Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, gyorsan kaptunk két gólt, de a csapat erősségét mutatja, hogy még a félidő előtt szépítettünk, a második játékrészben pedig fordítottunk. Ám hiába uraltuk a szünet után a meccset, a legvégén egy figyelmetlenség miatt nem tudtunk győzelemmel rajtolni. A pontrúgásoknál még nagyobb koncentrációra lesz szükségünk a jövőben.

Vecsés – Törtel

1–1 (0–0)

Vecsés, 200 néző. Vezette: Futó T. /6; 9/ (Volentics E. J., Bíró R.)

VECSÉSI FC: Komora L. 7 – Nádasi K. 6 (Mosonyi V. 0, 67. p.), Puskás Á. 6, Radnai Gy. 6, Hamar I. 6 – Lannert B. 6 (Halmos R. 0, 76. p.), Hollauer B. 6 (Csiszár R. 6, 52. p.), Tóth T. 8, Gényi D. 5 (Nagy D. 5, 57. p.) – Tóth A. 6, Koziorowski R. 7. Edző: Vincze Gábor.

TÖRTELI KSK: Orbán K. 9 – Nagy L. 6 (Fazekas Z. 0, 86. p.), Szabó Gy. 8, Jakab L. 8, Schmidt B. 6 (Viniczai V. 0, 68. p.) – Petrik S. 8 – Szlezák B. 6, Majoros Sz. 8, Pataki Á. 6, Egervári M. 6 – Papp Gy. 7. Edző: Kecskeméti József.

GÓL: Koziorowski R., ill. Papp Gy.

SÁRGA LAP: Radnai Gy., Puskás Á., Halmos R., Csiszár R., ill. Szabó Gy., Pataki Á., Petrik S., Egervári M.

VINCZE GÁBOR: – Nagyon sajnálom, hogy hazai pályán nem tudtunk nyerni a nyitányon. Egy jól szervezett Törtellel találkoztunk, amely bár fiatal csapat, biztosan sokat fog fejlődni a szezon során, ezen a meccsen is megmutatták, hogy jó úton járnak. Mi nem találtuk a ritmust és bár sérülések is nehezítik a helyzetünket, győznünk kellett volna. De nem játszottunk jól, nem tudtuk nyomás alá helyezni a vendégeket. A csapat ettől függetlenül rendben van, megyünk tovább, nincs nagy baj, sőt, legalább látjuk, kik tartoznak a közvetlen élmezőnyhöz, és kiket kell majd megelőznünk.

KECSKEMÉTI JÓZSEF: – Kitűnő játékvezetés mellett egy olyan mérkőzést játszottunk, amelyre véleményem szerint senki sem számított. A két csapatnak mások a lehetőségei és a céljai, de ezen a találkozón ez nem látszott. Sokat tettek a srácok, hogy mindenfajta különbséget eltüntessenek. Nagyon nehéz a sorsolásunk, de bizakodó vagyok, még ha az augusztust be is áldozzuk a csapatépítés „oltárán”.

 Nagykőrösi Kinizsi – Törökbálint

2–0 (1–0)

Kecskeméti Műkertvárosi Sportcentrum, 150 néző. Vezette: Szalai Z. /9; 9/ (Berendi T. Cs., Ferenczi D.)

NAGYKŐRÖSI KINIZSI SE: Szacskó L. 6 – Háda Z. 7 (Gólya M. 0, 68. p.), Kenderes M. 5 (Sziládi B. 0, 76. p.), Fekete A. 6, Molnár Z. 6 – Halasi K. 6 (Borsi M. 6, 56. p.), Mile K. 6, Petric B. 5 – Nemesvári D. 5, Gór V. 6 (Molnár T. 0, 68. p.) – Medgyesi L. 5 (Szebellédi Á. 7, 56. p.). Játékos-edző: Némedi Norbert.

TÖRÖKBÁLINTI TC: Gonda G. 6 – Árkocsevics M. 7, Róza L. 6, Mindler N. 6, Orbán M. 6 – Zimon G. 6 (Lipők II A. 0, 66. p.) , Nádas K. 7, Pothorszki B. 7, Szikes P. 6 (Hegedűs J. 0, 73. p.) – Olaj Gy. 6 (Balogh B. 0, 66. p.), Obreczán D. 6. Edző: Lipők András.

GÓL: Háda Z., Szebellédi Á.

NÉMEDI NORBERT: – Elég fáradtak voltunk a szerdai kupameccs miatt, de le a kalappal a fiúk teljesítménye előtt. Mezőnyben több lehetőségünk volt, így megérdemelt a győzelmünk.

LIPŐK I ANDRÁS: – Azt hittem, hogy a Pest megyei I. osztályba jutottunk fel, ehhez képest pénteken este fél7-kor Kecskeméten találtuk magunkat, ahová 14-en sikerült leérnünk… Ennek ellenére jó mérkőzést játszottunk a kiváló erőkből álló Nagykőrös ellen, amely inkább volt döntetlenszagú, de amíg mi kihagytuk a lehetőségeinket, a hazai csapat szinte helyzet nélkül lőtt két gólt a rutinnak és a minőségnek köszönhetően. Természetesen gratulálok a győzelmükhöz, de az én csapatomat is dicséretet illeti.

Dunavarsány – Viadukt-Biatorbágy

0–3 (0–1)

Dunavarsány, 150 néző. Vezette: Futó T. /8; 9/ (Berendi T. Cs., Csatlós A. Zs.)

FÉMALK-DUNAVARSÁNYI TE: Fonyó B. 0 – Králik B. 4 (Rebecsák Sz. 0, 83. p.), Sándor N. 4, Ferenczi M. 4, Valenta N. 4 – Molnár I. 4 – Tarnóczy T. 4, Bán Zs. 4, Nahóczky B. 4 (Csizmadia T. 0, 78. p.), Tokodi S. 4 (Mboue L. 0, 70. p.) – Patkó Gy. 4. Játékos-edző: Patkó György.

VIADUKT SE-BIATORBÁGY: Tóth Á. 7 – Horváth Á. 7, Gyepes G. 8, Ladányi L. 7, Stadler B. 7 – Kinyik Á. 7, H. Deldar 8 (Harangozó D. 0, 73. p.), Golda A. 7 (Mogyorósi Z. 0, 76. p.), Papes F. 7 (Skita T. 7, 59. p.), Reich M. 7 (Lesták B. 7, 59. p.) – Hajagos D. 7 (Palkó Sz. 7, 59. p.). Edző: Hollik András.

GÓL: Kinyik Á., Golda A. (11-esből), Skita T.

SÁRGA LAP: Nahóczky B., ill. H. Deldar

PATKÓ GYÖRGY: – Gratulálok ellenfelünknek, szinte helyzet nélkül lőttek nekünk gólokat, de bennük sokkal több tűz volt, mint bennünk.

HOLLIK ANDRÁS: Harmadik mérkőzésünket játszottuk egy hét leforgása alatt, ezért különösen értékesnek tartom magabiztos győzelmünket, amely kitűnően előkészített pályán, kitűnő játékvezetés mellett született. Gratulálunk az egyaránt 17 éves Tóth Kristófnak és Ladányi Győzőnek, valamint a 18 éves Hajagos Dávidnak az első bajnoki szereplésükhöz. Ők mindannyian a helyi utánpótlásból kerültek a felnőtt csapathoz, mely Somogyi Tibor és Sprinzeisz Zoltán munkáját dicséri. Köszönet érte.

Maglód – Százhalombatta

2–1 (1–0)

Maglód, 150 néző. Vezette: Tusa Z. /9; 4/ (Volentics E. J., Tímár L.)

MAGLÓDI TC: Bene M. 8 – Molnár O. 6, P. Kourdakis 6, Lakatos B. 6, Kalina T. 6 – Borsos G. 6, Németh R. 6 (Magyar T. 0, 70. p.), Budafai G. 6 (Rajz M. 6, a szünetben), Számpor E. 6, Poncok Cs. 6 (Kőbányai R. 6, 59. p.) – Horváth R. 6. Edző: Kopunovic Goran.

SZÁZHALOMBATTAI LK: Erős O. 5 – Schneider D. 6, Móra K. 5 (Vörös B. 0, 80. p.), Kovács G. 6, Farkas T. 5 – Sipos G. 5 (Lakatos R. 0, 77. p.), Negyedi G. 5, Cseprekál G. 5, Szabó T. 5 – Lakatos S. 4 (Czakó E. 6, 60. p.), Bendák L. 4 (Tóth N. 6, 60. p.). Edző: Károlyi Gábor.

GÓL: Borsos G., Rajz M., ill. Tóth N.

SÁRGA LAP: Számpor E., Borsos G., Rajz M., ill. Negyedi G.

KOPUNOVIC GORAN: – Nyertünk…

KÁROLYI GÁBOR: – Megérdemelte a győzelmet a maglódi csapat, bár a második félidőben jobban játszottunk, ez is kevés volt a pontszerzéshez. Gratulálok ellenfelünknek.

Gödöllői SK – Veresegyház

0–1 (0–1)

Gödöllő, 150 néző. Vezette: Nemes A. /7; 7/ (Balogh II Z., Fuhrmann P. B.)

GÖDÖLLŐI SK: Hesz Gy. 2 – Schlemmer B. 2, Nagy B. 2, Hevesi M. 2, Hámor Zs. 2 – Maródi Gy. 0 (Urbán B. 2, 24. p.), Tóth B. 2 (Fári Z. 4, 72. p.), Lédermayer A. 2 (Rakonczay A. 0, 72. p.), Tóth-Ilkó Á. 2 – Mudroch M. 2, Pancsuska T. 2. Edző: Pozder Nenad.

VERESEGYHÁZ VSK: Hosszú L. 6 – Pálinkás G. 7, Farkas P. 7, Pápai D. 7, Gyárfás T. 7 – Balázs M. 7, Ondrik B. 7 (Lukács J. 0, 87. p.), Németh Á. 7 (Sipeki I. 7, 54. p.) – Bőgér T. 7, Bánáti G. 6 (Bábik T. 0, 72. p.), Tóth M. 7. Edző: Schwarcz Zoltán.

GÓL: Németh Á.

SÁRGA LAP: Hevesi M., Tóth-Ilkó Á., ill. Gyárfás T.

POZDER NENAD: – Érthetetlen és felfoghatatlan a számomra, ami történt ezen a hétvégén. A sokkal jobb erőkből álló Veresegyház minden gyengeségünket kihasználta, amely az elmúlt egy évben nem volt látható. Gratulálok a vendégek győzelméhez, további sok sikert kívánok nekik!

SCHWARCZ ZOLTÁN: – Remekül felkészültünk a Gödöllő erényeiből és gyengeségeiből, és maximálisan megvalósítottuk az előre eltervezetteket. Már korábban is eldönthettük volna a mérkőzést, 1–0 után komoly helyzeteink voltak, de kimaradtak, így végig izgalmas maradt a találkozó. Ragyogó győzelemmel kezdtük a szezont.

Az 1. forduló válogatottja

Bene M. (Maglód) 8 – Háda Z. (Nagykőrösi Kinizsi) 7, Tell T. (Tököl) 7, Altsach A. (CSO-KI Sport) 7, Jakab L. (Törtel) 8 – H. Deldar (Viadukt-Biatorbágy) 8, Horváth M. (Nagykáta) 8, Németh Á. (Veresegyház) 7 – Bata Cs. (Dunakeszi) 8, Szalkai P. (Nagykáta) 8, Koziorowski R. (Vecsés) 7.

A forduló játékvezetője: Kálé Elemér /9; 9/ (Kara P., Berki A.) /Nagykáta – Szentendre 5–0/.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.